Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Użytkownik

Ślub na nowych zasadach. Narzeczeni odbędą obowiązkową rozmowę z księdzem

Utworzony przez Użytkownik niezarejestrowany, 4 grudnia 2019 r. o 14:29 Powrót do artykułu
Już się wasza wiara kończy powoli, nic wam nie pomoże
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Podstawowe i po - PiS - owe pytanie: DLACZEGO księŻULE "WALĄ" BEZ ŚLUBU i to nawet DZIECI, a ludzi ZMUSZAJĄ DO ŚLUBU? Widać, że NIE DOROŚLI DO DOROSŁYCH. NIE WIERZYCIE? (KZ NSZZ SOLIDARNOŚC ORGANISTÓW i ASC)
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Myślę a również mam nadzieję że ta instytucja wkrótce padnie robią wszystko żeby odgonić od siebie ludzi
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Ta a za rok będą chcieli Pierwsza noc!!!! Patole & $#@!!!!!!!
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Śluby powinno być składane przed Bogiem, nie przed księdzem. Ten to może tylko pieczątkę ewentualnie przybić w odpowiedni miejscu. 
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Proszę może spytać jaki jest tok przygotowania do ślubu cywilnego w USC. Okaże się, że większość z pytań pokrywa się z tymi, o które pytani są narzeczeni w Kościele. Rozmowa w USC i w kancelarii parafialnej ma wykluczyć wszystkie przeszkody i wady zgody małżeńskiej, nic więcej. Wszystkie insynuacje i wyolbrzymienia, można włożyć w mity i zmanipulowane bajki.  Proszę nieco poczytać o prawie małżeńskim cywilnym i kościelnym, a nie udawać eksperta, nieznając alfabetu. Pozdrawiam
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
No zaczyna sie . Gowno ich obchodzi czy narzeczeni nie maja przed soba tajemnic. Tu chodzi o ludzi po korekcji płci.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Ja uważam że powinno być odwrotnie. Państwo młodzi powinni przebadać i przepytac księdza, bo ja np. nie chciałabym żeby ślubu udzielił mi pedofil
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Radzę się zainteresować ilu duchownych na dzieci za które alimenty płaci kuria jlu księży jest skazanych za pedofilie o tym się nie mówi a nie ksiądz nie długo będzie pilnował czy obowiązek małżeński jest wykonany
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Jak to dobrze że moje córki już są mężatkami- jak ja się cieszę.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Głosowaliście na pisowskich oszutów i złodzieji oraz takich piotrowiczów i pawłowicz to teraz macie . Nie płakaćteraz plebsie bez szkoły , patologio polska bez honoru, sprzedajna bando idiotów. pisowskie pomioty i zboczony kler teraz będą Wam wytyczać zycie. Na odległośc 5 metrów ode mnie bydlaki i kler bo mogę nie wytrzymać patrząc na te złodziejskie i zboczone tłuste dymające dzieci mordy. . Brawo wy bando kupionych za swój szmal debili 500 plus wam się zachciało prostacki ludu? To teraz nie dośc że wydymaja Wam dzieci to będą was wypytywać Ci co o zyciu wiedze tyle co zgwałcą HAHAHHAHAh dobrze Wam tak. Tearz pochylać sie i gacie w dól będzie proboszcz DYMAł HAHHAHAHAAHAHAHAHAHAHAHAH
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Lepszy wywiad niż w ABW. Już i tak klechy zbierają informacje kto jest jakiego wyznania i obracają nimi. Te pytanie jawnie naruszają wiele przepisów których Policja nie może. Państwo kościelne pełną gębą!
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Przecież teraz też są zadawane takie pytania, nie wiem o co ta gówno burza w komentarzach. Chcesz wziąć ślub kościelny - robisz to na kościelnych zasadach. Jak ci to nie odpowiada, bierzesz ślub cywilny.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Pewnie chodzi o to by ludzi zniechęcić do zwierania związków małżeńskich przed ołtarzem?!! Pewnie diabeł zawitał do hierarchów kościelnych???
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
I znowu najwięcej do powiedzenia o życiu, współżycia, chorobach czy wychowaniu dzieci chcą mieć ludzie którzy nie mają z tym nic wspólnego. Kościoły traktują jak własne domy a to ludzie za własne pieniądze budowali i im utrzymują, po prostu banda nierobow i wyzyskiwaczy budujących swój majątek często na krzywdzie innych. Ja w nich nie wierzę, ja wierzę w Boga bo tak zostałem wychowany, nie słucham ich bzdurnych kazań jak mam żyć i z kim, jak chce to idę do kościoła i sam się pomodle bo nie potrzebuje fałszywych ludzi obok siebie. KOŚCIÓŁ JEST ŚWIĘTY ALE TWORZĄ GO LUDZIE GRZESZNI, a ja powiem Ludzie chciwi i bez skrupułów żeby wyrwać z Ciebie ostatnie pieniądze za pogrzeb, ślub itp.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Ale jak to pytanie o impotencję? Przecież przed ślubem nie można tego sprawdzać
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Wiele z tych pytań było zadawanych już wcześniej. Są one nie tylko po to, aby ludziom uzmysłowić wagę przysięgi, ale też są bardzo istotne za jakiś czas ktoś wystąpi o unieważnienie ślubu kościelnego. Robienie z tego sensacji jest żałosne. Większość udziela przedziwnych informacji jak zakłada konto na portalu, pobiera aplikacje i jest ok, a tu wielkie larum. Nie chcesz nie bierzesz ślubu i nic nie mów.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Bardzo dobrze. Może skończą się szopki by wziąć ślub w kościele bo taka tradycja, tak jest ładnie i babcia się ucieszy.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Strona 4 z 4

Dodaj odpowiedź:

Przerwa techniczna ... ...